KONST / Litografier / Färglitografi 9895491
*
nr 989 5491
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Död på fabriken, bladets mått: 43x28
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 18:45:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 12:25:55
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: död på fabriken färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8144 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Farmors hus. Sign..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:54
-
8303 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:27
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 989 5491
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Död på fabriken, bladets mått: 43x28
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/10 12:25:55 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: död på fabriken färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8144 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Farmors hus. Sign..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:54 -
8303 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:27